![Πέθανε ξαφνικά 51χρονος μηχανοδηγός πλοίου εν πλω από Κάρπαθο για Κάσο Πέθανε ξαφνικά 51χρονος μηχανοδηγός πλοίου εν πλω από Κάρπαθο για Κάσο](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjbvivT_cXzS-Id2FJU2jZKn4NvayDfQZLhcdlwxD2wdgDROW7VL35un_9GEEa2PAywOwSY0ay35vHUWPb9VL6c3-HKWZ1bLXLvSgc2B2pRaYxVXmNheSiMgZzf36rimfb63eIBQe33bh-LWbcdDRKoDPEJzgH4j7VqGPHnq_YQEmAvVKAmXzlmgwVt/s640/2022-08-29_093930.png)
Ακόμα ένας ξαφνικός θάνατος έλαβε χώρα αυτή την φορά σε πλοίο το οποίο κατευθύνονταν προς την Κάσο με θύμα έναν 51χρονο μηχανοδηγό. Η Λιμενική Αρχή Κάσου ενημερώθηκε χθες κατά τις μεσημβρινές ώρες, ότι ένας 51χρονος μηχανοδηγός Α΄, μέλος πληρώματος Ε/Γ – Ο/Γ πλοίου, το οποίο κατέπλεε στο λιμάνι της Κάσου, χρήζει ιατρικής φροντίδας.
Άμεσα ενημερώθηκε το Π.Π.Ι. Κάσου και ιατρός μετέβη στο λιμάνι. Με τον κατάπλου του πλοίου ενημερώθηκε η Λιμενική Αρχή, ότι έγιναν προσπάθειες ανάνηψης και παροχής πρώτων βοηθειών από επιβάτη ιατρό στον 51χρονο.
Ο ασθενής μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Π.Π.Ι. Κάσου όπου διαπιστώθηκε ο θάνατος του.
Από τη Λιμενική Αρχή Κάσου που διενεργεί την προανάκριση, παραγγέλθηκε η διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής στην Ιατροδικαστική Υπηρεσία Κρήτης.
0 comments
Δημοσίευση σχολίου